Бетонні палісадники - як правильно їх облаштувати навколо будинку?

Відокремлюй та виділяй

Палісадник - це простий елемент, що дозволяє створювати композиції, що виступають над землею. Бетон настільки універсальний, що його можна використовувати як будівельний матеріал для різних квітників, клумб чи грядок. Багато типів палісадних конструкцій - від гладких до окремих - а також безліч форм і кольорів дозволяють адаптувати їх до різних стилів садів і будинків.

Завдяки квадратним формам можна створювати прості та геометричні композиції, які чудово підходять для сучасних будинків. Круглі палісадники, що полегшують створення овальних форм, м'яких ліній та арок, є гарним елементом для просторів у більш традиційному стилі. Роздільний палісадник, який імітує натуральний камінь, відмінно підкреслить красиву клумбу з квітами.

Сходи та частокіл із бруківки

Якщо ви не знаєте, з чого зробити сходи в саду або довкола будинку, можна використовувати частоколи. На цю роль добре підійдуть вироби квадратної форми та гладкої структури. Частокіл - популярний спосіб обробки сходів із готових бетонних елементів або бруківки. Круглі, квадратні, розрізні - вибирайте вироби, що відповідають формі та структурі щаблів.

Багаторівневі тераси та сади

Якщо ви - власник саду, розташованого на схилі, використовуйте цю особливість ландшафту для створення декількох рівнів зелених насаджень. Ви можете використовувати бетонну плитку, бруківку, стовпчики та інші елементи для захисту схилів, розломів та усунення нерівностей.

Ці вироби будуть працювати і в протилежній ситуації: власники невеликих і рівних ділянок можуть організувати сад, створивши багаторівневу композицію, наприклад використовуючи палісадники, що захищають і прикрашають територію. Багаторівневі тераси та сади вимагають багато зусиль та вкладень, але результат того вартий.

Бетонний частокіл

Садові доріжки, тротуари, тераси повинні бути закріплені по краях, щоб захистити їх від ковзання та пошкодження країв. Використання палісадників у вигляді частоколу для цього - хороша ідея з двох причин:

  • Насамперед - вони дають можливість покрасуватися. З них можна створити безліч переходів, найчастіше химерних і справді привабливих, які нерідко стають окрасою саду.
  • По-друге - завдяки можливості регулювання висоти, палісадники більш-менш чітко відокремлюють площі і стають певною мірою охоронцями порядку. Завдяки їм ґрунт, трава, каміння, гравій чи кора залишаться на своєму місці, не виходячи на тротуар. Практична функція природно поєднується з естетичною.