Монтаж стовпів для паркану - як правильно розрахувати кількість та забетонувати

Існує кілька методів встановлення стовпів для паркану, найнадійніший і найпоширеніший – використання бетонного розчину. Він особливо актуальний при будівництві масивних огорож на твердих ґрунтах. Заливку опор можна виконати самостійно, якщо у вас є відповідні знання, досвід та необхідний інструмент, але завжди найкращим рішенням буде звернутися до професіоналів.

Переваги бетонування стовпів паркану

  • Надійність огорожі. Заливка стовпів бетоном гарантує, що конструкція залишиться надійною та стійкою до розхитування.
  • Антикорозійні властивості. Завдяки бетону металеві арматурні прути усередині стовпа надійно захищені від вологи.
  • Стійкість до вітрових навантажень. Бетоновані опори забезпечують міцну основу, яка запобігає деформації конструкції під дією сильного вітру.
  • Посилена несуча здатність. Бетонування забезпечує додаткову міцність усьому паркану, дозволяючи йому витримувати значні навантаження.

Стовпи для монтажу паркану

Як порахувати відстань між стовпами

Оптимальна відстань між опорами вибирається виходячи з типу стовпів, використовуваного матеріалу прольотів та вітрового навантаження у цій місцевості. Стандартно це відстань від 2 до 2,5 метрів, такі прольоти оптимальні для більшості різновидів огорож.

Яка має бути глибина вкопування стовпів

При виборі глибини ям для опор потрібно відштовхуватися від кількох факторів:

  • Вітрове навантаження. Вітрові умови території впливають на глибину установки стовпів. Паркан великої висоти і довжини буде мати підвищене навантаження, для такого варіанту потрібно краще заглиблювати опори.
  • Тип огорожі. Важкі конструкції потребують глибшого фундаменту.
  • Тип ґрунту. Властивості ґрунтів грають вирішальну роль. На щільних ґрунтах стовпи можна закопувати не так глибоко, як на м'яких чи сирих. Також важливо враховувати глибину промерзання ґрунту.

Способи бетонування стовпів для паркану

Є кілька різновидів бетонування, розглянемо детальніше кожен з них.

Методи бетонування стовпів огорожі

Точковий

Підходить для різних типів ґрунтів, за винятком болотистих. Цей метод ідеальний для огорож з профлиста, бетонних секцій, євроштакетника та прольотів-жалюзі, забезпечує довговічність конструкції. Робляться ями глибиною до 1,5 м, на дно насипається 30-сантиметрова подушка з піску. Далі стовп виставляється так, щоб він був вертикальним і бетонується розчином по всій глибині ями.

Частковий

Можна використовувати тільки для стабільних ґрунтів та легких матеріалів прольотів, наприклад, для огорож із сітки-рабиці, 3D-сітки, євроштакетника. Принцип такий самий, як у повного бетонування, але після того як стовп встановлюється на своєму місці, на 2/3 яма засипається грунтом і утрамбовується, а потім решта простору заливається бетоном. Через 5 днів зверху насипається шар щебеню та піску, потім знову бетонний розчин.

Повний

Принцип такий самий, як у точкового, але тут не використовується піщана подушка. Натомість вся яма під опору повністю заповнюється бетонним розчином.

Типи ґрунтів, у які бетонуватиметься стовп

На ґрунтах з низькою щільністю, особливо в період дощів або після танення снігу часто виникає просідання стовпів паркану. Для запобігання цьому опори для легких огорож зазвичай монтують з використанням повного бетонування, а також копають ширші лунки для опор.

При зведенні огорожі на ділянках з високим рівнем ґрунтових вод має велике значення глибина промерзання. У цьому випадку потрібно робити глибину ям нижче рівня промерзання ґрунту.

Для встановлення опор найпростіший у роботі піщаний або глинистий грунт. У таких умовах немає необхідності заглиблювати опори більше ніж на 1 метр – оптимальна глибина 80 см. Якщо верхній шар ґрунту щільний, а нижчий – бульш пухкий, використовують часткове бетонування.

Ями під бетонування стовпів огорожі

Як приготувати бетонний розчин

Розчин можна приготувати з різною консистенцією, але найчастіше дотримуються таких пропорцій:

  • 30% піску;
  • 50% щебеню;
  • 10% цементу;
  • 10% води.

Готовий розчин повинен мати консистенцію густої сметани. Для приготування суміші потрібно використовувати цемент марки М400 або М500, а також додавати пластифікатори, щоб бетон був надійнішим і не псувався від численних циклів замерзання/розмерзання грунту.

Сопутствующие Товары